Homepage

Tento server přináší informace o možnostech grantového financování projektů.
Pro přidání tiskové zprávy nebo článku využijte vstup přes encyklopedické heslo organizace, jež grant vypisuje [možnost vyhledání].

Řád Čestné legie

Nejvyšší francouzské vyznamenání, Řád Čestné legie, převzal v pátek 12. července 2002 od francouzského velvyslance Philippe Coste, hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský.
Ocenění Rytíř Čestné legie udělil hejtmanovi kraje francouzský prezident Jacques Chirac za dlouhodobé zásluhy o rozvoj česko-francouzských vztahů. K nim patří např. dohoda o spolupráci mezi Ostravou a regionem Lotrinsko, příprava společné česko-francouzské konference v Praze, do které byl zaangažován ještě jako předseda Svazu obcí a měst, ale také za činnost v rámci společné komise při Výboru regionů Evropské unie.

Platnost obrázku vypršela.

Řád čestné legie zřídil Napoleon Bonaparte pro vyznamenání civilních osob, vojáků a duchovních. Má 5 stupňů: Rytíř, Důstojník, Velitel, Velkodůstojník, Velkokříž.
Mezi dalšími oceněnými byli také: houslový virtuos Josef Suk, předseda Ústavního soudu Zdeněk Kessler, prezident Světové lékařské asociace Jaromír Blahoš, a náčelník generálního štábu Jiří Šedivý (ten získal řád v hodnosti Důstojník).

KÚ Moravskoslezskeho kraje

Zveřejněno 12.07.2002Copyright 1998-2024 © infoSystem.cz