Homepage

Tento server přináší informace o možnostech grantového financování projektů.
Pro přidání tiskové zprávy nebo článku využijte vstup přes encyklopedické heslo organizace, jež grant vypisuje [možnost vyhledání].

ÚTERNÍ GLOSY 3.08.2021

Miroslava Macka

Konečně se někdo pustil do zvyšování pokleslé morální úrovně Čechů! Neměla by ovšem hygiena vydávat ještě Völkischer Beobachter?
Podle ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové je totiž udání nejčastěji důvodem, proč se hygienici vydávají osobně na kontrolu lidí, kteří se vrátili ze země, kde je vysoké riziko nákazy covidem-19, a mají proto nařízenou samoizolaci.
„Když nám napíší, že někdo na sociálních sítích uvádí to a to, ať s tím něco uděláme, tak v tom případě se tomu věnujeme,“ dodává.

Škoda jen, že udavačství není olympijským sportem, hned bychom měli o tři medaile víc, dodal k tomu jeden ze čtenářů výše uvedené zprávy.

Česká olympijský výbor vede vyšetřování ve věci charterového letu s olympioniky, z nichž někteří měli po výstupu z letadla pozitivní testy na covid.
„Na palubě letadla neexistoval pevný ‚zasedací pořádek‘ a docházelo k tomu, že si některé osoby měnily místa. Během letu postupně docházelo k rozvolnění při dodržování opatření na ochranu úst a nosu,“ píše se mimo jiné v dokumentu nazvaném Zpráva ČOV.
Covid Liason Officer Českého olympijského výboru (to není vtip!), právník Jan Exner, ve zprávě uvádí, že opakovaně apeloval na zodpovědnější dodržování hygieny co do nasazení respirátorů v průběhu letu, ale zjevně nebyl náležitě vyslyšen.
Fraška bude dozajista pokračovat, dodávám já.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 03.08.2021Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz